Denk aan deadline opgave aan derden uitbetaalde bedragen
Heeft u in 2021 bedragen uitbetaald aan derden? Dan moet u daarvan uiterlijk 31 januari 2022 opgave doen bij de Belastingdienst. Er wordt geen uitstel verleend. U doet opgave van de naam, het adres en de geboortedatum van de ontvanger van de betalingen en de in het kalenderjaar betaalde bedragen. Ook kostenvergoedingen moet u vermelden. Deze gegevens (de zogenoemde IB 47-opgave) kunt u digitaal aanleveren bij de Belastingdienst via het gegevensportaal: gegevensportaal.belastingdienst.nl. U vermeldt daarin geen burgerservicenummer (BSN).
Sinds 1 januari 2022 kan de Belastingdienst ook gegevens uitvragen via het IB-47-formulier mét BSN over betalingen aan niet-werknemers. Die gegevens moeten ook uiterlijk worden aangeleverd op 31 januari van het jaar volgend op het jaar van de uitbetaling. In 2023 krijgt hiermee dus voor het eerst te maken.
Tip
Doe uiterlijk 31 januari 2022 opgave van de aan derden uitbetaalde bedragen zonder BSN.
Nog meer tips?
Hoe goed kun je zijn als kantoor? Ons succes wordt bepaald door het succes van onze klanten. Daarom zijn we als team elke dag bezig om hen te helpen met kennis, ervaring, ideeën en systemen. Zij krijgen van ons de beste mensen, de beste adviezen, de beste zaken en de beste boekhoudapp van Nederland. Dus overweegt u ook succesvol te worden? We helpen u graag verder.





